חתונה שווה טקס חילוני טקסים
דף הבית >> נישואין >> מאמרים >> חתונה שווה אתר טקסים
חתונה שווה
הנהלת אתר טקסים

הזיקה לחילוניות הומניסטית אומרת שחתונה שווה משמעותה חתונה שוויונית. במה מתבטא השוויון? הוא מתבטא בכך שיש שוויון בין בני הזוג בטקס בדברים הבאים:

הקידושין בטבעות, שני בני הזוג אומרים ושניהם מקדשים בחפץ. השני הוא הכתובה, שמשמעותה התחייבות הדדית לחיים משותפים, עליה שני בני הזוג חותמים.


השוויון מתבטא בדבר נוסף - איננו מפלים. לא על רק מגדרי ולא על רקע מוצא ולא על רקע מיני. אנחנו משיאים בני אדם שבוחרים להקים יחד משפחה. איננו דורשים תעודות הוכחה על מוצא משפחתי. איננו כפופים להלכות ארכאיות. לכן אנחנו משיאים בני זוג גם אם אחד מהם אינו יהודי, אנחנו משיאים בני זוג מאותו מין.

אך לא רק השוויון הוא חשוב, חתונה שווה משמעותה גם שבני הזוג שותפים ואחראים בעיצוב בטקס שלהם. התכנים הסמלים והמבנה נתונים לעיצוב ולהכנה בהתאם לדרישות ולצרכי הזוג ולנסיבות של האירוע.

בני הזוג בוחרים בעצמם את עורך/ת הטקס שלהם. ישירות, ללא תיווך. כמו שבוחרים כל ספק אחר לחתונה.

בנוסף יש התחייבות מעורכ/ת הטקס למתן שרות הומניסטי שמפורט בקוד האתי של עורכי הטקסים. הקוד האתי ואמנת השרות מכניסים רף חדש של מקצועיות לשוק הפרוץ הזה של רבנים ועורכי טקסים. עורך/ת הטקס מתחייבים לשעת ההגעה, ללבוש נאות, לזמינות, ליחס נאות.

יש פרטים רבים ומורכבים בהפקת חתונה והדאגות הן רבות, אבל דבר אחד יכול הזוג להיות רגוע לגביו - עורך/ת הטקס. הכל ייעשה למען לשמח אתכם ואת אורחיכם באחד הרגעים המאורשים בחייכם. חתונה שווה היא חתונה של עורכות ועורכי אתר טקסים – שער עורכי הטקסים החילוניים. קבוצת עורכי/ות הטקסים שלנו קיימת הוקמה בשנת 2004. לערכי ועורכות הטקסים שלנו נסיון של אלפי טקסים במצטבר. אבל הסיבה העיקרית לבחור דווקא בנו היא היא הזיקה לערכים יהודיים חילוניים הומניסטיים בתכני החתונה ובאמנת השרות