אודות חתונה שווה טקס חילוני טקסים
מהן מטרות האתר?
לאפשר במה חופשית לעורכי טקסי חיים יהודיים-חילוניים בישראל. מתוך כוונה לאפשר נגישות גדולה לצרכני הטקסים בבחירת עורך הטקס המתאים להם באופן אישי. המטרה העליונה היא קידומה של תרבות יהודית, חופשית. ניכוס מחדש של מקורות התרבות היהודית בידי מי שקרויים "חילוניים". יצירתה של תרבות טקסי חיים חופשית באמצעות לימוד מדוקדק ומתן פרשנות מחודשת לטקסי החיים היהודיים. מלידה ועד מוות, מבר מצווה ועד נישואין.

מי אנחנו?
שער הטקסים היהודיים-חילוניים הינו יוזמה של ארבעה עורכי טקסים עצמאיים החתומים מטה. לכולנו השכלה נרחבת בנושאי יהדות, ניסיון רב בתהליכים חינוכיים הקשורים בזהות יהודית ובעריכת טקסי חיים חילוניים. כוונתנו היא להקים "קואליציה רופפת", שתהווה גם קהילה וירטואלית של עורכי טקסים, קהילה הקשורה בקשרים קולגיאליים ומתוך האינטרס המשותף של קידום תרבות יהודית חופשית.
חשוב לנו להדגיש כי איננו דתיים ולא משויכים לאף תנועה דתית. איננו רפורמים, קונסרבטיביים ולא אורתודוקסיים. כמו כן, איננו עורכי דין ולא עוסקים בנישואין אזרחיים בחו"ל או בהיבטים המשפטיים של הנישואין.
יש לנו זיקה לתנועה היהודית החילונית הומניסטית בעולם.

האם כל אחד יכול להצטרף כעורך טקסים?
אנו קוראים לכל עורך טקסים ברוח יהודית חופשית להצטרף לאתר. כל עורך טקס מקבל דף משלו, ובאפשרותו לערוך את הדף לפי רצונו. התוכן המוצג מטעם עורך הטקס הוא באחריותו האישית בלבד. התנאים להצטרפות כעורך טקסים הם: נסיון מוכח בעריכת טקסים, זיקה ליהדות חילונית הומניסטית והסכמה עם הקוד האתי ואמנת השרות המפורסמים בקישור הבא. כל עורך טקס מחויב בדמי חבר שנתיים המסייעים בתחזוקת האתר.

האם עריכת טקס עולה כסף?
למרות רצוננו לערוך טקסים בחינם, אין לנו אפשרות לעשות זאת. על מנת להקדיש את מלוא תשומת הלב לכל הפונים לעריכת טקס. אנחנו ממליצים על תשלום (ראו את ההמלצה בקישור הבא) המכסה את העלויות הבסיסיות של עריכת טקס.

האם המחיר המומלץ באתר מחייב את עורכי הטקסים?
אנחנו ממליצים על מחירי עריכת טקסים ועל סל הכלול במחיר, ראו את המלצתנו בקישור הבא. אולם מאחר ויש עורכי טקסים הקשורים בארגונים שונים, ו/או עובדים באופן עצמאי, באחריותם ליידע את הפונים לטקס על המחיר והתנאים שהם מציעים. כל הפונה לטקס יכול לבחור את עורך הטקס עם המחיר המתאים לו. חלק מעורכי הטקסים חתומים על הקוד האתי ואמנת השירות של האתר המפרטים את התנאים בהם נערך הטקס. התנאים מחייבים רק את עורכי הטקסים החתומים על הקוד.

מהו הקוד האתי ואמנת השירות של אתר טקסים?
לקריאת הקוד האתי במלואו
מטרת הקוד האתי לנסח עקרונות פעולה, עקרונות התנהגות וכללי מינהל תקין, הנגזרים מערכים שביסוד קיומה ותפישת עולמה של התארגנות עורכי/ות הטקסים. הקוד נועד לסייע בקידומה של תרבות יהודית חופשית על ידי יצירת אמינות, שקיפות ואחריות כלפי הצבור אותו אנחנו משרתים. קוד האתיקה מחייב רק את מי שחתום עליו. לכל עורך/ת טקס שחתום על הקוד האתי ואמנת השירות מופיע בעמוד שלו/ה חותמת המעידה על כך. ביכולת הפונים/ות לטקס לבחון האם עורך טקס מתאים לו גם על פי הקריטריון הזה.

מי אחראי על עורכי הטקסים?
מאחר והאתר מספק מידע לגבי עורכי טקסים בלבד, ללא יצירת מסגרת ארגונית, ללא תשלום משכורות וכדומה. כל פנייה וסיכום לגבי טקס הם באחריות הפונים ועורך הטקס. אין להנהלת האתר ולמייסדיו אחריות על התכנים או על הטקסים הנערכים על ידי המציגים באתר. אנחנו ממליצים בחום לקרוא היטב את המוצע על ידי עורכי הטקסים, ליצור עימם קשר טלפוני, בדוא"ל, להיפגש עימם ורק לאחר מכן להחליט מי המתאים ביותר לצרכים האישיים שלכם. אנחנו נבנה בקרוב מערכת אובייקטיבית של משובים לגבי עורכי טקסים בה ניתן יהיה להיעזר בבחירת עורך הטקס שלכם.

מדוע יש אישי ציבור/ידוענים/סלבריטאים בין עורכי ועורכות הטקסים?
אנו מאמינים שבטקס שלכם אתם,ורק אתם אמורים לבחור מי עורך/ת את הטקס שלכם. האדם שעורך את הטקס אמור להביא תכנים שמייצגים את השקפת העולם ורוח המסיבה אותה אתם עורכים. 

מי הם מייסדי האתר?
מייסדיו וחברי הועד המנהל של שער עורכי הטקסים היהודיים חילוניים הם: הרב נרדי גרין, גיא אורן, יאיר רוטקוביץ' והרב סיון מס.
את האתר עורך ומנהל בפועל הרב נרדי גרין.

מי הם עורכי הטקסים המוצגים באתר?
קבוצת עורכי הטקסים מורכבת מ: רבנים שהוסמכו על ידי התנועה החילונית-הומניסטית, עורכי טקסים עצמאיים, אנשי תקשורת וידוענים, ראשי ארגונים העוסקים בזכויות אדם ובשינוי חברתי. המאפיין את כולם מכירים את עולם התרבות היהודית מצד אחד, ואת תרבות העולם מהצד האחר. אנשים עם יכולת הופעה בפני קהל, רגישים וקשובים לצרכים האישיים שלכם. לרוב המוצגים באתר השכלה נרחבת בתחומי יהדות ובתחומים קרובים.

למי אנו עורכים טקסים?
לכל אדם המבקש להעניק זהות יהודית הומניסטית לטקסי החיים שלו. טקס נישואין, לדוגמא, אינו מותנה בגיור או בנישואין אזרחיים בחו"ל או ברבנות. ניתן להינשא גם ללא רישום כלל. אנו גם עורכים טקס נישואין יהודי לזוגות שהרבנות לא מכירה או מטילה ספק ביהדותם של אחד מבני הזוג, או שניהם.עבורנו אלו יהודים, הזכאים לטקס יהודי. כמו כן, אנחנו עורכים טקסים גם לבני זוג מאותו המין, וגם לבני זוג שאחד מהם בן תרבות או דת אחרת.

האם עורכי הטקסים דתיים?
בגלל פניות רבות שאנו מקבלים חשוב להדגיש כי איננו דתיים! איננו רפורמים, קונסרבטיבים, או אורתודוכסים. אנחנו יהודים חילוניים, או חופשיים, או הומניסטיים. חלקנו הגדול קשור בתנועה ההומניסטית בעולם. היהדות שלנו היא תרבותנו ולא דתנו. היהדות היא מקור השראה עבורנו, אך לא מקור סמכות.

האם אנו עורכי דין?
למען הסר ספק, איננו עורכי דין, ואיננו עוסקים בהבט החוקי והמשפטי של טקסים. אלא אם כן יש מי מעורכי הטקסים המציינים זאת במפורש. מטרת האתר היא העיסוק בהבטים החברתיים והתרבותיים של הטקס.

אודות