תקשורת חתונה שווה טקס חילוני טקסים
טקסים | אפליקציה ישראלית חדשה לקידום התרבות היהודית, מאת נעה פרץ אתר Iphoneil, 21.11.2014

טקסים היא אפליקציה ישראלית חדשה וחשובה לכל אדם בישראל. האפליקציה תוכננה ונוצרה במשותף עם אתר טקסים. אפליקציית טקסים נועדה לנכס מחדש את מקורות התרבות היהודית העשירה על ידי חילוניים ועל מנת לקדם תרבות יהודית חופשית. למעשה, תוכלו להקשיה לקולו של אברי גלעד המסביר בקולו מהי יהדות חילונית ובאמצעות האפליקציה תוכלו לבחור בקלות וביעילות אנשי מקצוע לאירועים המתרחשים על פי לוח השנה העברי ולאירועי מעגל החיים.

כתבו עלינו

עם חופשי: 5 אלטרנטיבות לחתונה אורתודוכסית, Yn​et יחסים, 10.7.2012 מאת סיגל היימס

לאחרונה נכנסנו לתקופת "בין המצרים", תקופת אבל מבחינת היהדות, שתסתיים רק בתשעה באב. עד אז אי אפשר להתחתן מבחינת הרבנות האורתודוכסית. מזל שיש אופציות אחרות
 
יתחיל כבודו, שלא יאחר לטלוויזיה, עמיחי חסון 17.05.2014 המוסף של בית אביחי

אברי גלעד, מרב מיכאלי, אברום בורג, יאיר ניצני ודן תורן הם רק חלק משמות הסלבז המחתנים זוגות בטקסי נישואין אלטרנטיביים. את האפליה המגדרית ואת זכות הקניין על האישה הם ממירים בטקסט מקורי ושוויוני
קול אהוב וקול אהובו, "הארץ" 19.10.2012, מאת אילן ליאור

למרות שהמצב החוקי בישראל עדיין אינו מאפשר לזוגות חד-מיניים להתחתן באופן רשמי, בחמש השנים האחרונות מספר טקסי החתונה בקהילה הגאה הכפיל את עצמו
"הצהרת זוגיות במקום כתובה, שיר של זלדה במקום קדיש" - הזרם הרביעי , יהדות חילונית בישראל, "הארץ", 7.7.2006, מאת יאיר שלג 
"מזה כ-15 שנה אפשר להצביע על תהליך של עיצוב גירסה חילונית לטקסי החיים היהודיים (חתונה, בר/בת מצווה, לידה וקבורה). באופן בולט מתקיים התהליך סביב טקסי נישואים: התחילו בכך אנשי "המדרשה" בסמינר אורנים; רות קלדרון המשיכה בבתי המדרש אלול ו"עלמא" שהקימה, וכיום יש כמה סלבריטאים (כמו יאיר לפיד ואברי גלעד) המציעים שירות טקסים לקהל הרחב לצד שני ארגונים העוסקים בכך: "מכון הטקסים החילוני" ו"טקסים" - התארגנות של עורכי טקסים עצמאיים".

עשרת הטרנדים הלוהטים לקיץ 2006, מגזין "פעם בחיים", מעריב, אפריל 2006

"טקס חתונה בנוסח אישי - אברי גלעד לא לבד. באתר טקסים תוכלו למצוא את הרשימה המליאה של עורכי הטקסים היהודיים חילוניים בארץ, וכל מה שרציתם לדעת על חתונה בנוסח אישי. ורדי גרין, 40, אחד מעורכי הטקסים שמציע את שירותיו באתר מספר: "בשנים האחרונות יש עלייה גדולה במס' הטקסים היהודיים חילוניים שאנחנו עורכים, כי אנשים כמהים למשמעות. בתוך כל הטירוף הזה של להזמין אולם, קייטרינג ושמלת כלה, טקס החופה מקבל התייחסות מינורית. יש אנשים שלא רוצים להתחתן בטקס דתי שהם לא מאמינים בו, אלא בטקס אישי עם משמעות לכל מילה".

"טקסי נישואים לגייז גם בישראל", nrg, 8.5.2006,מאת יניב גומס

"מה משותף לאסתי זקהיים, אברי גלעד, דן תורן ומיכל עדן? הארבעה משתפים פעולה, לצד אנשים אחרים, במסגרת קבוצה בשם "טקסים", המאגדת אנשים העורכים הטקסים החילוניים בישראל. מנהלי אתר "טקסים" מצהירים כי "מטרת האתר היא לאפשר במה חופשית ובחינם לעורכי טקסי חיים חילוניים בישראל מתוך כוונה לאפשר נגישות גדולה לצרכני הטקסים בבחירת עורך הטקס המתאים להם באופן אישי. "המטרה העליונה היא קידומה של תרבות יהודית, חופשית; ניכוס מחדש של מקורות התרבות היהודית בידי מי שקרויים 'חילוניים'; יצירתה של תרבות טקסי חיים חופשית באמצעות לימוד מדוקדק ומתן פרשנות מחודשת לטקסי החיים היהודיים, מלידה ועד מוות, מבר מצווה ועד נישואין".

"עלו ברשת", ידיעות אחרונות ו Ynet מאת אילן יצחייק, 23.4.2006,

"אלטרנטיבה: טקס חילוני - מי שאינו דתי, אבל בכל זאת מעוניין לציין את האירועים המהותיים בחייו כיהודי – ישמח לגלות את "טקסים", שער גלישה ותיק ששודרג לאחרונה, המציג מידע רב על האלטרנטיבה החילונית לכל טקס יהודי – מברית המילה ועד הקבורה".
אתר הטקסים: איך מתחתנים עם אברי גלעד?
Ynet, 9.8.04, מאת רוני שני

"טקסים" מציע אלטרנטיבה לציבור החילוני אשר חש צורך להכניס מעט מסורת מסוג אחר לאירועים החשובים בחייו של אדם".
הרי את (לא) מקודשת לי', Ynet, 4.1.05, וידיעות אחרונות 26.12.04
"יותר ויותר גופים מציעים היום לחילונים מסלולים עוקפי רבנות והממסד הדתי. הטרנד האחרון: טקסי חתונה חילוניים למהדרין. ובתפקיד ה"רב"? אברי גלעד ויאיר לפיד,למשל".