בר מצווה חתונה שווה טקס חילוני טקסים
דף הבית >> נישואין >> מאמרים >> כיצד בוחרים עורך טקס
 כיצד בוחרים עורך/עורכת טקס שיתאימו לכם?
הנהלת אתר טקסים
עורכי הטקסים המופיעים באתר נבחרו בקפידה על מנת לתת שירות איכותי. הם מגוונים ביכולותיהם, אך לכם שמורה הזכות לבחירה ישירה בעורך/ת הטקס המתאימים לכם באופן אישי, ללא תיווך. ההתקשרות היא באחריותכם ובאחריות עורך/ת הטקס. מאחר וישנם עורכי/ות טקסים רבים/ות אנחנו מביאים כאן כמה שיקולים בהם כדאי להתחשב בבחירה, על פי צרכיכם:

כימיה אישית עם עורך/ת הטקס

הדבר החשוב ביותר הוא שתרגישו בנוח עם האדם אותו בחרתם שינחה את הטקס שלכם. כימיה אישית אינה דבר שניתן לכימות, ניתן להתרשם מנימת הקול וצורת הדיבור בשיחת טלפון ראשונית,.מפגישה פנים אל פנים, מדרך ניהול המפגשים בינכם, מהרגישות, האמון, היושר וההקשבה לרצונות, ולצרכים שלכם.

מקצועיות

חשוב שלעורך/ת הטקס תהיינה יכולת עמידה בפני הקהל שלכם, יצירתיות בפרשנות, יכולת כתיבה, דמיון עשיר וגמישות, שיתאימו עבורכם ועבור הקהל שלכם. ניתן להתרשם מצפייה בטקסים, וגם מהסברים ודוגמאות שיובאו לפגישה.

העשרה

חשוב שלעורך/ הטקס יהיו השכלה רחבה ורלוונטית, ניסיון חיים, ידע ומידע שיוכלו להעשיר אתכם בלימוד לקראת ,ובעשיית החלטות באשר לטקס אותו אתם רוצים לערוך.

חתום/ה על קוד האתיקה והשרות

כדאי להעדיף עורך/ת טקס החתומים על הקוד האתי. המחויבות לקוד ואמנת שירות הנה דבר ייחודי ל"טקסים" והיא סוג של תו איכות לעורך/ת הטקס. לקריאת הקוד האתי לחצו כאן.
ניסיון בעריכת טקסים
חשוב שלעורך/ת הטקס יהיה ניסיון מספיק בעריכת טקסי חיים. את הדבר הזה תוכלו לוודא באמצעות קריאת מכתבי המלצה, צפייה בטקסים ומתוך שיחות עם מי שהשתמשו כבר בשירותי עורך/ת הטקס.
התאריך שלכם
חלק מעורכי/ות הטקסים מפרסמים את התאריכים בהם הם עורכים טקסים, תוכלו לקבל מושג מי פנוי  על ידי כניסה לתאריכון הטקסים בקישור הבא. שימו לב שייתכן ועורך/ת הטקס לא עדכנו את הפרטים וייתכן שהתאריך לא רשום.

מרחק גיאוגרפי

עורכי הטקסים שלנו עורכים טקסים בכל הארץ ובחו"ל, לעיתים מרחק הנסיעה לפגישות המקדימות, או של עורך הטקס לטקס, עלול להיראות כהוצאה מיותרת לכאורה. חשוב לדעת כי המרחק לא קובע ! אם מצאתם עורך טקס כלבבכם, אבל מרחק הנסיעה גדול – ההשקעה שווה את המאמץ. חשוב שאדם כלבבכם יערוך את הטקס.
עלות
חשוב מאד עבורנו להוזיל ככל הניתן את הוצאות מסיבת החתונה. אנחנו ממליצים על מחיר והוא משתנה מעת לעת. (ראו למשל המלצה למחיר טקס נישואין) למרות זאת, לכל עורך/ת טקס אפשרות לגבות מחיר שונה. יש לזכור כי מבין ההוצאות של המסיבה, עלות הטקס היא בדרך כלל הנמוכה ביותר, אך נותנת את התרומה הגדולה ביותר יחסית ושווה את משקלה בזהב בנתינת משמעות לטקס שכולם ידברו עליו לאחר מכן. לכן המלצתנו היא גם כאן שההשקעה שווה.
התאמה ערכית
יש ביהדות שבעה זרמים מוגדרים והרבה אחרים שאינם. עורכי הטקסים באתר בעלי זיקה לזרם החילוני הומניסטי (Humanistic Judaism). על מנת לקבוע האם העולם הערכי שלכם מתאים אנחנו ממליצים להיכנס לשאלון (15 שאלות באנגלית) הבוחן איזה זרם יהודי אתם מעדיפים ועל פי תשובתיכם הוא מדרג את הזרמים. אין חובה שתהיה התאמה מלאה, אבל השאלון יכול לתת לכם כיוון. ליחצו כאן לענות על השאלון

בעמוד הבא תוכלו להכיר את עורכי הטקסים שלנו - ליחצו כאן.