דובי אביגור נישואין אזרחיים חתונה שווה טקס חילוני טקסים
דף הבית >> נישואין >> מאמרים >> ישראל עושקת את צעיריה
בימים אלה מתקיימות אלפי חתונות של צעירים אוהבים ונמרצים הרוצים ליצור את זוגיותם ולצעוד אל עתיד ורוד במדינת ישראל נאורה, מערבית ומתקדמת.
האומנם? לא בדיוק. מאות זוגות המתחתנים בקיץ זה לא מקבלים מידי מדינתם את האישור להינשא ונאלצים לצאת את גבולות הארץ כדי לממש את זכותם הבסיסית, להתחתן לאהוביהם.
במדינת ישראל, רישום הנישואים ליהודים נמצא בידי הרבנות. כך יוצא שיהודים על פי אמונתם ותרבותם, החיים בארץ את כל חייהם, בכללם, יוצאי יחידות קרביות בצה"ל, טייסים ועוד, ברגע של מימוש אהבתם אומרת להם מדינת ישראל לא!!!! לא אצלנו. סעו לכם לחו"ל, שם , , פקידי עירייה אקראיים בקפריסין ובפראג, זרים לכם לגמרי, יחתנו אתכם, אנחנו, כאן בביתכם- לא!!! בכל שנה, כ 12000 זוגות נאלצים לנסוע לחו"ל כדי להתחתן, אובדן הכנסות של מיליוני שקלים למדינה ודאגה לכלכלת התיירות של קפריסין, בנוסף למחדל.
בנוסף לעלבון אותו סופגים בנינו ובנותינו הצעירים, הם נאלצים לשלם בין 6000 ל 10000 ₪ ואף יותר כדי לממש את הזכות הבסיסית בחיי כל הצעירים בעולם- הקמת משפחה בעלת מעמד משפטי הולם. את הטקס יקיימו חלקם בעזרת רבנים חילוניים הומניסטים שעברו הסמכה בתחום היהדות כתרבות, ב"תמורה – יהדות ישראלית" כשבמרכז הטקס עומדים זוג האוהבים הטרי ואהבתם. התשלום לטקס, אגב, בחשבונית, מוכר למס, לא טיפ ולא בשחור.

 
על החלטות הרבנות מי רשאי להינשא לבחיר או בחירת ליבו ומי לא, קיימים סיפורים מסמרי שיער. למשל: בת משפחה אחת הוכרה כיהודיה, אחותה מאותם שני הורים- לא. 10 ילדי זוג אתיופי הוכרו על ידי הרבנות כיהודים, אחיהם האחד – לא. הטיעון, הוא למד בבית ספר בעל גוון רפורמי, אליו, אגב, נשלח עם עליתם ארצה על ידי נציגי מדינת ישראל.
טייס קרב, בשירות צבאי פעיל נדרש לעבור הליכי גיור ארוכים ומסובכים כדי שמדינת ישראל תתיר לו להינשא. בצר לו, הגיע אלי ונישא לאהובת ליבו בטקס יהודי. תרבותי, מרגש, מכובד ואוהב. אבל כדי להירשם כנשוי בתעודת הזהות, נסע לפראג.
חתן נתבקש להביא אישור יהדותה של סבתו מתימן. בני זוג שקבעו את חתונתם, בלי שידעו על כך מראש, בימי בין המייצרים, סורבו עד שיזיזו את חתונתם, כששמעו ברבנות שפנו אלי, נתרצו והשיאו אותם.
מדינת ישראל החילונית והמתקדמת, הפקירה את צמתי החיים החשובים והרגישים ביותר לכל אדם, נישואיו וקבורתו בידי פעילי הדת האורתודוקסית. הציבור בארץ רובו חילוני, יהדותו היא תרבותו, לא דתו, יהדותו חופשית ותרבותו היהודית יש בה גם זרמים דתיים אך הם מיעוט מבין כל היהודים.
מדינת ישראל חייבת להסיר את המס המיוחד המושת על חילונים נידחי הרבנות המייקר להם את חתונתם בלמעלה מ 10% ולאפשר חתונה אזרחית בארץ,כאן ועכשיו. ובכך תמלא את התחייבותה במגילת העצמאות ל: "...שוויון אזרחי וחברתי מלא לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע או מין, תבטיח  חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות....."
מעולם לא הייתה ממשלה כה חילונית  בארץ היכולה לעשות זאת כמו הממשלה המכהנת.
זה הזמן לתיקון העוול ההיסטורי ולאפשר לכל אזרח בארץ להתחתן על פי אמונתו. צו חברתי כלכלי ממדרגה ראשונה.
בנוסף, בימי בין המיצרים, ספירת העומר ועוד, ימי איסור נישואים על פי ההלכה הדתית, ניתן לערוך חתונות חילוניות באולמות ובגנים במחירים נמוכים משמעותית. חילוני שתרבותו יהודית, מתחתן בימים אלה גם.... אין לה לאהבה סיבה לחכות.
מאת הרב דובי אביגור

מדינת ישראל עושקת את בניה ובנותיה 

מאת הרב דובי אביגור