חתונה שווה טקס ישראלי חילוני טקסים אהבה שווה החתונה שווה

נישואין חילונים חתונה שווה


חשוב להדגיש כי איננו דתיים. לא רפורמים, לא קונסרבטיבים ולא משויכים לאף זרם דתי.
טקס הנישואין אינו רפורמי! לטקס החילוני הויה יהודית-חילונית, או ישראלית.
החתונה היא חתונה שווה ומטרתנו היא ליצור חיים  של ישראל חופשית בה כל אדם בוחר את אופי טקס החתונה שלו.
האהבה שווה החתונה שווה
מה מיוחד בטקס הנישואין היהודי החילוני?
האדם במרכז הטקס ולא ישויות העומדות מחוצה לו. הקידוש הוא אקט של הבדלה ובחירה אוטונומית. הטקסטים נלמדים ונבחרים בקפידה ומורכבים מטקסטים מסורתיים, מתרבות העולם ומהתרבות היהודית המודרנית. המלל הסופי נערך במשותף על ידי עורך/ת הטקסים ובעלי האירוע. הטקס שנוצר הוא שיוויוני, הדדי ובעל הוויה של חתונה ישראלית, חתונה שווה.
אלפי טקסים כאלה התקיימו בשנים האחרונות ברחבי ישראל. באתר אנו מביאים מקבץ של האנשים שהגו וערכו טקסים כאלה. אם האהבה שווה החתונה שווה.

מה ההבדל בין נישואין חילוניים לנישואין אזרחיים?
נישואין חילוניים הינו טקס עם משמעות שאת תוקפו נותנים בני הזוג, המשפחה החברים והקהילה בהצהרה על אופי הזוגיות אותה הם רוצים, על אופי התרבות והתפיסה שעל בסיסה הם מייסדים את התא המשפחתי החדש. לצערנו מדינת ישראל אינה מכירה עדיין בתוקפם של נישואין יהודיים - חילוניים, אך נקווה כי בקרוב המצב ישתנה.נישואין אזרחיים הם אישור רשמי של מדינה זרה על תקפות הנישואין. מדינת ישראל מחויבת להכיר בנישואין כאלה. אין סתירה בין נישואים אזרחיים לנישואין יהודיים חילוניים, ושניהם יכולים להתקיים במקביל.
ראו להרחבה את המאמר: "מה בין נישואין אזרחיים לנישואין חילוניים"

מי הם עורכי/ות הטקסים?
אנשים בעלי תארים מתקדמים, מכירים את העולם התרבותי היהודי מצד אחד ואת תרבות העולם מהצד האחר. אנשים עם יכולת הופעה בפני קהל, רגישים וקשובים לצרכים האישיים שלכם. לחצו כאן לעורכי/ות הטקסים. לכל עורך טקס דף משלו, ובו כל הפרטים האישיים ופרטי התקשרות עימו. כך שתוכלו לבחור בעצמכם את עורך הטקס.
לחצו על הקישור מנת לראות כיצד בוחרים עורך/ת טקס?
טופס פנייה לטקס נישואין. מלאו את הפרטים בצורה מלאה ככל הניתן וודאו כי הפרטים מדויקים ונכונים