דן קריסטל חתונה שווה טקס ישראלי

דן קריסטל

אני איש של אנשים.
המפגש עם האנשים "מדליק" אותי, האפשרות להכיר אנשים, לפגוש אותם בצמתי חיים משמעותיים ולסייע להם לצמוח, מתוך למידה משותפת, תוך הקניית הידע מצד אחד, ומצד שני שאילת שאלות מתמדת – זו התשוקה שמובילה אותי בעשייה האישית, מקצועית וקהילתית שלי, בערך מהיום שעמדתי על דעתי. 
מבחינה מקצועית? בשנים האחרונות אני משמש כמומחה למידה, הדרכה ופתוח ארגוני ומלווה מנהלים, עובדים, חברות, ארגונים ועסקים בתהליכי התפתחות וצמיחה. לפני כן במשך כמה שנים טובות שירתי כמורה, מחנך, מורה מורים ומכשיר מורים, בתחומי הפדגוגיה, ההיסטוריה, האזרחות ומחשבת-ישראל. 
בכל הפעילויות שלי, כחוט השני, עוברת התשוקה להכיר אנשים, להתחבר, ללמוד יחד, לשרת ולהצמיח אנשים אל מקום טוב יותר.
כך בדיוק אני רואה את טקסי החיים, ובייחוד את טקס הנישואין – זהו טקס מעבר, אל מציאות-חיים חדשה, שצריך "להיוולד" מתוך תהליכי למידה, חשיבה והרהור. 
אל עריכת הטקסים הגעתי "במקרה" בשנת 2004, ממפגש עם האתר של "מכון הטקסים החילוני". לאחר תקופת לימודים והכשרה שבה הוכשרתי כעורך טקסי חיים, התנסיתי בעריכת כל טקסי מעגל החיים – טקסי לידה (זבד הבת), טקסי התבגרות (בר-מצוות מרגשות בבית הכנסת העתיק בציפורי), טקסי נישואין וטקסי פרידה ואבלות. לאחר שהתנסיתי בכולם בחרתי להתמקד בטקסי נישואין. לאחר מכן, במשך תקופה, הייתי ממקימי מרכז "הוויה – טקס ישראלי". ומאז ועד היום הנחתי קרוב ל-160 טקסי נישואין – בכל הארץ וגם בחו"ל.
מכל הדברים שאני עשיתי ועושה – לערוך טקסים ובייחוד טקסי נישואין זה הדבר שאני הכי אוהב לעשות, וכך אני בא אל המפגש אתכם – באהבה, ועם רצון לחבר בין הידע והניסיון שלי 
והרצונות שלכם, כך שבסוף יהיה זה הטקס שלכם – שיבטא אתכם בצורה הטובה ביותר.
 יליד 1970, "צפוני" גאה כל חיי, ומשנת 2000 תושב גאה של עמק יזרעאל.  בן-זוג של נורית ואבא לגל, שחר ועמרי. מתרגל מדיטציה מדי יום, וגם טאי-צ'י.


 

המחיר שונה מהמחיר המומלץ על ידי האתר. להצעת מחיר פנו אלי באמצעות הטופס משמאל

חשוב, חשוב!!  במידה וזה רלבנטי לכם - אשמח לערוך גם לכם טקס דו-לשוני ובין-תרבותי בעברית ואנגלית, ספרדית ואיטלקית, כפי שעשיתי עד היום לזוגות רבים גם בארץ וגם באירופה.

טקסטים מקוריים מטקסים:

"כמו הכרמל היורד אל הים האינסופי ויחד יוצרים הרמוניה שלמה, כך גם החיבור ביניכם. החיבור בין ג'ני המביאה עימה את הרצינות, את היכולת לדחוף את אנדרי קדימה, ואת הסובלנות, יחד עם ה"אקשן" של אנדרי, עם היכולת להצחיק את ג'ני והרומנטיקה"

מתוך הטקס של ג'ני ואנדרה.
"ימה", חוף הכרמל, 2.8.2017.

כיצד בוחרים עורכ/ת טקס - ליחצו כאן
התקשרו: 972-50-6416633+
סקייפ: dancristal
או פנו באמצעות הטופס.
עורך טקסים בכל הארץ ובעולם.

למי אני עורך טקסי נישואין?

לכולם. כל זוג שבוחר בטקס המבוסס על התרבות העברית, או קשור אליה.

ובפירוט:

 • זוגות "פסולי חיתון" מטעם הרבנות.
 • זוגות שאינם מעוניינים להתחתן ברבנות, אך מעוניינים בטקס משמעותי ואישי, המחובר לתרבות היהודית/עברית/ישראלית..
 • זוגות שאחד/ת מבני/ות הזוג הוא/היא לא-יהודי/ה או לא ישראלי/ת ומעוניינים בטקס משמעותי ואישי, המחובר לתרבות היהודית/עברית/ישראלית..
 • זוגות אזרחי מדינה אחרת המרגישים קרבה ליהדות ומבקשים להינשא, בארץ או בחו"ל, בטקס המחובר לתרבות היהודית/עברית.
 • זוגות של "פרק ב'" המעוניינים בטקס המחובר לתרבות היהודית, בנופך אישי ושלא דרך הרבנות.
 • זוגות חד-מיניים.
 • חתונת כסף, חתונת הזהב.

 

 
עורך את כל טקסי החיים
דף הפייסבוק שלי

מכתבי תודה


"דן ליווה אותנו מתחילת התהליך. למעשה מהרגע שבו החלטתי לשאת את אדוה. בהתחלה כייעוץ אישי ומפורט בנוגע למשמעות של עריכת וקיום טקס חיים שכזה. לאחר מכן יחד עם אדוה, ניפגש איתנו, הנחה אותנו, שאל אותנו שאלות, מתוך אמפתיה גדולה, הבנה והכלה. בייעוצו וליוויו רקמנו יחד טקס ייחודי, מיוחד ומרגש. טקס שהוא רק שלנו ומייצג אותנו. וכל זאת עשה במקצועיות ומקצוענות. אני ממליץ. גם לאלה שבפרק א' שלהם רוצים משהו שונה ואחר. לרבנות אפשר ללכת תמיד. אבל טקס שהוא רק שלכם לא יהיה לאף אחד אחר"
אדוה ורשבסקי-מור ודרור פל. 12.12.16. "ארנה" מפרץ חיפה.
Dear Dan, 
We would like to thank you very much for your professionality, for being attentive and supportive and for your willingness to help us in every need that we faced during the process. It was not easy to make a ceremony that satisfied our needs, and yet the result was exactly the way we had figured it out. And everybody – us, our families and our friends – was happy and touched from it. There is nothing that we would have done differently.
Tal Niazof & Guido Vajna diPava. Duplex, Herzelia. Hebrew-Italian wedding. 10.04.16
דן היקר,
האורחים בחתונה לא הפסיקו לדבר עליך כמה שאתה נחמד, מצחיק והעברת את הטקס בצורה הכי טובה שיכולה להיות. 
בסך כל המפגשים שלנו והטקס עצמו עברו בצורה טובה מאוד, היה ממש נעים להכיר אותך, אתה בן אדם נפלא ואני מקווה שנשמור על קשר בעתיד, תודה רבה!
ילנה ויאיר מטבין. אולמי "ניו-גראנד פאלאס. נצרת-עלית. 7.6.2012
דן היקר, 
רציתי להודות לך על הטקס שבנית לנו והעברת אותו בצורה יפה ומקצועית, האורחים מאוד נהנו.
רצינו לאחל לך הצלחה בכל אשר תפנה ותצליח בכל.
שניפגש רק בשמחות. בכבוד רב,
נעמי וג'ניה זוסמנוביץ 23.8.2013. אולמי "הילולה". מפרץ חיפה.
"דן היי,
תודה על הכל היה ממש יפה ומרגש קיבלנו המון מחמאות על האופן בו הטקס התנהל אמרו שהיה מיוחד ומובן. היה מצויין שקיצרנו את הטקס. היה מצויין שהקהל השתתף!   היה מקסיםםםםםם!!!!!!! " 
גלי טל-אור ודיוויד בילן. טקס דו-לשוני עברית-אנגלית. "השונית" בעתלית. 10.09.2008
"דן,
חשוב לנו לומר שוב עד כמה נהנינו מכל מהלך הכנת הטקס, בנייתו ובחירת החומרים, וכמובן בטקס עצמו, בתוך כל ההתרגשות האדירה. נעמו לנו מאד הפגישות בהן הקשבת ולמדת אותנו, ומנגד לימדת ושיתפת אותנו בידע הרחב שלך בנוגע לטקס הנישואין, ולמשמעויות השונות החבויות בו. היה מאלף. רגע לפני הכניסה לחופה, עמדנו שנינו וחיכינו לרגע, ורק אז ממש חשנו את ההתרגשות במלוא עצמתה, עם הידיעה שהטקס, שעוד רגע ניקח בו חלק, יהיה אמיתי ומיוחד לנו, והכי חשוב – רק שלנו. תודה על שהגשמת לנו את המשאלה לטקס מיוחד, שיוויוני והכי מהלב שאפשר. ואולי עוד נקודה, שעשתה את ההבדל – התחושה שמרגע המפגש עמך בתחילת הערב, דרך הנחיית הטקס וכלה ברחבת הריקודים, היית לנו כחבר מוכר ובעל נוכחות נעימה ומרגיעה.
תודה תודה תודה, על טקס נפלא".
עתליה אופיר ושלומי ורדי. 2.10.07, "פיין קלאב", יערות הכרמל.
Mucho gusto
Mi nombre es Dan Cristal y soy Maestro de ceremonias del rito Judío, desde el año 2005.
Si quieren una ceremonia personal formada por el rito judío, que refleja su propios deseos y valores, sería mi honor a servirlos como su Maestro de ceremonia en su boda.
Les ofrezco mi experiencia, mi atención y profesionalidad para conducir su propia ceremonia de boda.  
En cualquier lugar que desean – llego, así como ya llegue a  distintas bodas en varios lugares en España y en Israel, voy a llegar a su propia boda.
 
דף הפייסבוק שלי

"מתילד ובן היקרים,
הערב, בפתחו של חודש הקיץ בלוח השנה העברי – חודש תמוז, במושבה יסוד המעלה אשר בגליל העליון, מחדשים אתם חדש ועתיק ויחד, בפני כל אוהביכם ומכריכם – מהארץ ומחוצה לה מצהירים אתם – "אנו משפחה", יחד, כמשפחה אנו חזקים, והשלם שאנו יוצרים הערב גדול מסך חלקיו, וכך יחד יוצקים אתם את היסודות של ביתכם".

מהטקס של מתילד בונג'רס ובן ברנסון.
טקס דו לשוני עברית-אנגלית.
אחוזת דוברובין", יסוד המעלה, 15.6.2015.

"La determinacion de efectuar el acto de vuestra unión" matrimonial, en el hogar  de los padres de Dina,es una ofrenda a ellos , a  sus valores ,a su fe, y lo tanto que brindaron hasta hoy.
Y esta misma decision de formalizar este emotivo acto en Israel, es la materializacion del ultimo deseo de tu padre Rafael – el gran poeta. escritor y traductor Rafael Cansinos Assens. Y con la bendicion de tu madre – Braulia".

"בחרתם להתקדש בבית הוריה של דינה במושב אודים, המסמל את תקומת עמישראל בארצו ובמולדתו לאחר השבר הגדול. בכך, בהתקדשות זו בחצר בית ההורים ממנה יוצאים אתם אל ביתכם החדש, כמו מבקשים אתם להודות להוריכם על הדרך אותה ליוו אתכם ועל המטען התרבותי והערכי אותו קבלתם בבית ההורים. 
בבחירתכם להתקדש בישראל כמו ממשים אתם את דרכו של אביו של רפאל, רפאל קנסינוס-אסנס שהיה משורר, סופר ומתרגם וביקש להתחבר חזרה אל שורשיו ואל אבותיו המפוארים. וזוהי למעשה היתה צוואתו האחרונה. ומגיעים אתם לכאן היום בברכת אימו של רפאל – בראוליה"

מתוך טקס הנישואין הדו-לשוני בעברית וספרדית, של דינה לוי ורפאל קאנסינוס. 28.12.2007, מושב אודים.

איך בונים את הטקס שלכם?

נתחיל בפגישת היכרות לא-מחייבת על כוס קפה. בה נכיר קצת האחד את השני וננסה להבין מהי משמעות האירוע עבורכם. במידה וייווצר חיבור, לאחר שנשלים את החלקים הפורמאליים/בירוקרטיים נעבור אל תהליך בניית הטקס שלכם.
התהליך יכלול:
 • מפגש היכרות ולימוד הטקס – אחד, ואם תרצו ותרגישו צורך בכך למפגש נוסף עד לטקס – זו אפשרות.          במידה ואתם חיים בחו"ל ומגיעים לארץ להינשא או שאני אגיע אליכם (כפי שכבר עשיתי בעבר כמה וכמה פעמים), המפגש יתקיים כשיחת-סקייפ.
 • דיאלוג מתמשך וקבוע אתכם מלאחר המפגש ועד לטקס בו נחשוב יחד מהם הדגשים והדברים החשובים לכם בטקס וכיצד תוכלו להפוך את הטקס לשלכם. במהלך הדיאלוג נחשוב על אפשרויות שונות להתאמה אישית של כל חלק ושלב מהטקס – החל מהכניסה לחופה, עבור דרך הברכות ועד לסיום הטקס והיציאה מהחופה (אפשר לשבור כוס, או לפתוח בקבוק שמפנייה או רעיונות נוספים). במהלך הדיאלוג בינינו תקבלו "שיעורי בית" לחשוב מה חשוב לכם וכיצד אתם רוצים להפוך את הטקס "הרגיל" לטקס שלכם.
 • כתיבת הטקס האישי שלכם, על-בסיס הדברים שיעלו בשיח המשותף בינינו, וב"שיעורי הבית".   במידה ותבחרו בכתובה/הסכם זוגיות/הצהרת אהבה, אעביר אותה להכנה למעצבת מקצועית, וביום הטקס תקבלו כתובה מקצועית, יפיפיה, שהיא כולם שלכם – בעיצוב ובתוכן.
 • ביום האירוע - אגיע בזמן ולמקום שקבענו, בהתאם ל"קוד הלבוש" של האירוע (אם זה אירוע באווירה כפרית, או מחויטת) ובשמחה והתרגשות אנחה את הטקס.

לאורך כל הזמן הזה אני זמין בעבורכם במגוון אמצעי תקשורת שונים.

תמונה מחתונתם של דנה ואלסנדרו
​ Castello di Ovilgio,  Alessandria, Italia 18.10.15