טקסים שער עורכי הטקסים היהודיים חילוניים חתונה שווה - בר/בת מצווה

עריכת בת/בר מצווה חילוני


טופס פניה לעריכת טקס בר/בת מצוה. 
מלאו את הפרטים בצורה מלאה ונחזור אליכם בהקדם.​

 
בגרות - מסורת - משפחה

טקס שיותיר חותם משמעותי מהחגיגה. טקס המשלב קריאת דרשה, ברכות של המשפחה, הנער/ה, האורחים והחברים. ומשימות יצירתיות.
והכול בהתאם לאופיו/ה וליכולות שלו/ה, נתחשב גם בסוג האירוע המתוכנן: מסיבה, טיול, או ערב משפחתי. אנו אנשי חינוך המנוסים בתהליכים חינוכיים ומשפחתיים. צברנו ניסיון עם לא מעט משפחות וערכנו עד היום עשרות טקסי בר מצוה. נשמח לעמוד לרשותכם.

בגרות
התבגרות, אחריות ועצמאות. מה בין אחריות להתבגרות ואיך כל זה מוביל לעצמאות? כיצד התפקוד בבית ובסביבה הקרובה משתנה כשמתבגרים, אילו שינויים ההורים צריכים לעשות ביחס לנער/ה? נשוחח גם על הבניית גבריות ונשיות בגיל ההתבגרות. ונציע לתשאל באופן כתוב ומסודר משפחה וחברים ב"שאלון התבגרות" ונסכם יחד את הממצאים שיהוו חומר נפלא לכתיבת הדרשה.

מסורת
מתוך ראיית המסורת היהודית כשפה וכמקור השראה מופלא, בצד ביקורת וחשיבה עצמאית הומניסטית. נציע לימוד מפרשת השבוע של הנער/ה בזווית אישית, ולימוד מספרות התרבות היהודית לדורותיה. נשלב את הלימוד התמציתי במהלך הטקס, ובכתיבת הדרשה. ננכס את היהדות לעצמנו כפי הבנתנו , וניתן קריאת כיוון ערכית של יהדות חילונית חיה ונושמת. אפשר יהיה גם שמסגרת הטקס תהיה "עליה לתורה" בה יעלו ויברכו ויתברכו משפחה וחברים.

משפחה
ניצור יחד שיח משפחתי, ונלבן יחד את הערכים בהם המשפחה מתגבשת, נדבר על זהות אישית ומשפחתית בהקשר יהודי ואחר. הדיון המשפחתי יכול להוביל לתובנות חדשות., נשלב את "עבודת השורשים" הנעשית במסגרת בית הספר. וננסה לתת רעיונות כיצד אפשר דרך הכנה לטקס ברית המצוה ללמוד חוכמת חיים מהמשפחה המורחבת.
מסלולי הכנה אפשריים
מסלול א': תהליך משפחתי חוויתי וערכי – מספר פגישות. לקראת הכנת טקס. 
מסלול ב': עריכת והנחיית טקס, לאחר מפגש אחד בלבד. 

למאמרים וחומרים בנושא בת ובר מצווה ליחצו כאן

לפרטים פנו ישירות לאחד מעורכי הטקסים שלנו, 
או באמצעות הטופס