עמיר יפת חתונה חילונית חתונה שווה טקסים
דף הבית >> עורכי/ות טקסים >> עמיר יפת

עמיר יפת

בן 63, אב לשלוש בנות, סב ל 4 נכדים, ונשוי תמיד לענת. נולדתי, בגרתי והולדתי בקיבוץ פלמחים. חקלאי, איש חינוך ותיאטרון (בוגר החוג מאוניברסיטת תל-אביב), מחזאי, עיתונאי, סופר שעל המדף שלו שני ספרי מתח שהוא כתב, כי כל אדם צריך שיהיה על המדף שלו ספר שהוא כתב). כל חיי שילבתי בין עבודת הכפיים ליצירה - כתבתי וביימתי עשרות מופעים בפלמחים, ערכתי והנחתי עשרות טקסים מכל הסוגים במהלך השנים, ותמיד מצאתי זמן לעבודה ברפת, בשדות, בחינוך הבלתי פורמאלי, או במפעלי הקיבוץ. 
כשעוד היינו קיבוץ, שמשתי בתפקידי מפתח חברתיים כמו מזכיר הקיבוץ ושאר ירקות. היום אני מתפרנס מדיגום מים ברחבי הארץ, מבלה שעות וקילומטרים רבים, בכל פינה בין החרמון לים המלח ומצפה רמון, ולנפש עוסק ביצירה של טקסי חיים וכתיבת רומנים. 

למי אני עורך טקסי נישואין?

עד היום ערכתי מעל 100 טקסי נישואין, ועוד עשרות טקסי חיים שונים.
אני עורך טקסי חתונה  לכל זוג שמאמין באהבה ובזכות  להתחתן תחת חופה, עם כל הסממנים שייבחרו, ביחד, מתוך דיאלוג ומחשבה, מתוך כיבוד העבר והווה, מתוך המסורת או מתוך ההווי הישראלי התרבותי הנוכחי. אני מאמין שלכל אדם ואשה יש את הזכות למצוא את עצמו במרכז הטקס הכי חשוב בחייו, באופן שוויוני בלי סייגים ובלי נוכחות נפקדת של מי מבני הזוג.
מבחינתי אני עורך טקסים יהודיים-ישראליים- חילוניים למהדרין, ריבוניים ושוויוניים.  אין "צריך" ואין "חובה", כל האלמנטים בתוך הטקס נלמדים, מתבססים על הטקסים המסורתיים השונים, וכל בחירה היא מתוך ידע - את הידע אני מנחה, מלמד, מורה, מעביר. את הבחירה עושים ביחד, כי הטקס בסופו של תהליך הוא אישי. הוא  של הזוג, ולעיתים קרובות גם של המשפחה על כל המורכבות שהיא מביאה לכאן. 
מהזוג אני מקבל את הבד ואת הצבעים, את החליפה אנחנו תופרים ביחד. ולרוב הטקסים אותם אני עורך מצטיינים באורכם הצנוע מאד ( עשר דקות עד רבע שעה, אם מתפרעים נגיע ל 18 דקות..) בהיותם מאד מרגשים, מדויקים, נינוחים ומותאמים בכמעט 100 אחוז לזוג. 
את הזוגות אני פוגש בסטודיו "מפגשים בתנועה" בקיבוץ פלמחים, לשיחת הכרות של חצי שעה-שעה, ובמידה ואנחנו מרוצים מהשידוך הזה, אני מבקש למלא שאלון אישי, אותו אני הופך לפתיח של הטקס, בדרך כלל עם מקצב מיוחד, הומור קל, מדבר על הזוג, מודה להורים, מזכיר את מי שלא איתנו. פתיח שהוא כולו אישי של הזוג, שאין עוד מלבדו. כבר כאן אני  מייצר את ההבטחה לטקס אחר, ומקבל מהקהל את ההקשבה המיוחדת לטקסים שלי.
 
כיצד בוחרים עורכ/ת טקס - ליחצו כאן
לייעוץ טלפוני ולתיאום פגישת הכרות
ללא כל התחייבות,
התקשרו:
052-8026343
או פנו באמצעות הטופס.
עורך טקסים בכל הארץ.
ע"פ המלצות האתר.
עורך את כל טקסי החיים

מחיר טקס נישואין

המחיר:  2000 ש"ח ותלוי במקום הטקס. מעבר ל 50 ק"מ הלוך חזור, תוספת של 2 ש"ח לקמ.
 תנאי תשלום: 400 ש"ח מקדמה ופגישה ראשונה (ללא החזר). השאר ביום הטקס במזומן. 
 המחיר כולל: מפגשים מקדימים שמטרתם היכרות, לימוד ובניית טקס אישי, כתיבה, עריכה והנחייה של הטקס, נסיעה לטקס, בהתאם למיקום. סופי שבוע וחגים ללא תוספת במחיר. 
ניתן לבחור במסלול אחר הכולל:  פגישת עבודה, בניית טקס אישי ללא עריכת הטקס, בעלות - 1000 ש"ח 
תוספת עבור כתובה מקורית, מעוצבת לבחירה מתוך חמש כתובות שונות - 200 ש"ח.

טקסי חיים

טקס אשכבה

ערכתי והנחתי עשרות טקסי אשכבה. הטקס כולל בחירת טקסטים שונים, כתיבת סיפור חיים שנגמרו, ארגון סדר הדברים והדוברים. אלה טקסים אלטרנטיביים, הכוללים גם אלמנטים מהמקורות, ומתקיימים בבתי עלמין אזרחיים, ללא מעורבות של החברה קדישא.  עלות טקס - 800 ש"ח.
 

טקס בר/בת מצווה

פיתחתי מודל מיוחד לטקסי המצוות הכולל בתוכו מספר מפגשים עם המשפחה ועם הנער.ה. אנחנו לומדים בקיצור נמרץ את הפרשה בה נולדו, מנפים מתוכה את מה שלא מבינים, משאירים מספר רפליקות עליהם אני בונה יחד עם הנער.ה את דרשת תפיסת העולם שלו או שלה, ומלמד להגיש טקסט בקריאה רהוטה ומרגשת. מתאים במיוחד למי שעורך את הטקס בסביבה משפחתית קטנה, ולא באולמות אירועים.
עלויות:  500 ש"ח למפגש, הנחיה ועריכת הטקס - 1000 ש"ח (ממוצע של  2500 ש"ח לטקס)
 

טקסי מילים

לא עוד ברית מילה, אלא ברית מילים בין הרך הנולד להוריו. טקס של מילים פשוטות ונוגעות. מומלץ לכל מי שמעדיף להימנע מברית מילה, או שמארגן טקס בריתה לבת.
עלות - תלויה גם במרחק נסיעה, בסיס של -  1200 ש"ח.

דף הפייסבוק שלי