נעמי מעודד חתונה שווה טקס חילוני טקסים

הרב נעמי מעודד

בילדותי קיבלתי חינוך דתי אורתודוכסי והיום אני מגדירה עצמי כיהודיה חופשית ממצוות ההלכה, במלים אחרות יהודיה ישראלית הומניסטית. עסקתי שנים רבות בחינוך, במינהל חינוכי ובעבודה קהילתית. כך שיש לי נסיון רב בהנחייה ובעמידה בפני קהל. חיברתי תוכנית לימודים בר/בת מצווה- מסע של התבגרות , עבור מכללת מית"ר- המכללה ליהדות כתרבות.
הנחיתי צוותי ניהול וצוותי מורים בתחומים של אמנה חברתית וחגי ישראל.
הייתי ממונה במחוז תל אביב על נושא שוויון בין המינים.
ניהלתי אגף ארצי בארגון התנדבותי שעסק בהעצמת נשים ונערות.

השכלה
תואר ראשון בחינוך, התמחות במחשבת ישראל.
תואר שני במדעי החברה, לימודים בינתחומיים, התמחות בלימודי נשים בשילוב אמנויות. התזה שלי עסקה בטקסי נישואין, נשים ושינוי.
מוסמכת לרב חילוני במכון תמורה - מסלול להכשרת מנהיגות יהודית-רבנות חילונית
כותבת, עורכת ומפיקה טקסי נישואין, בר/בת מצווה, קבלת פנים לבן ולבת, ולהבדיל טקסי אבלות וקבורה ברוח התרבות היהודית.

למה טקס יהודי חילוני?
כדי להיחשב יהודי/ה אינך צריך/ה להיות דתי/ת. היהדות היא תרבות עשירה שהדת היא רק אחד הצדדים שלה. עובדת היותו של אדם יהודי או לא היא עובדה ביוגרפית המאפשרת לו שייכות משפחתית וקהילתית.
ערכיה של דת הם ערכי תרבות. תרבות, כמו כל קבוצה או ארגון, צריכה להתחדש ולהשתנות כדי לשרוד. באופן פרדוכסלי- כל שינוי טומן בחובו "הרס". בתהליך היצירתי- כשעושים משהו חדש, נהרס משהו. אם נסרב "להרוס" (לזרוק, לטמון עמוק, לשים בצד), נחסום כל אפשרות ליצירתיות.
אני מציעה להשתמש בכלים שיש לתרבות היהודית, כדי להתחבר לאמת שבתוכנו, אמת שאין לאף אחד אחר בעלות עליה ולחוות באופן עמוק חוויה אחרת.
כיצד בוחרים עורכ/ת טקס - לחצו כאן
לייעוץ טלפוני ולתיאום מלאו את הטופס.
מכתבי תודה

נעמי יקרה שלום,
כבר עבר שבוע מיום החתונה שלנו ואנחנו עדיין נמצאים באופוריה.
אין מילים שיתארו את האושר שחווינו באותו הערב. השילוב המנצח של טקס החופה המיוחד שערכת לנו, עם שאר הגורמים, הניבו ארוע מיוחד במינו שעליו אנו עדיין ממשיכים לקבל תשבוחות מהאורחים.
אירנה ואני רוצים להודות לך באופן אישי ומכל הלב על עריכת הטקס. בפגישות המקדימות איתך, השרית עלינו אוירה של חמימות ואהבה, ומאד נהנינו ללמוד על המנהגים המסורתיים של הטקס ועל משמעויותיהם. אנו רוצים להודות לך על ההשקעה שלך באיכות, על ההקשבה לטעם האישי שלנו, על הסבלנות לשינויים שביקשנו וכמובן על התה והעוגיות. התוצר הסופי מימש את כל ציפיותינו. גם אנחנו וגם האורחים מאד התרגשו מטקס החופה הייחודי, טקס שיוויוני המושתת על אהבה ולא על דת.
אז שוב, תודה רבה נעמי. היה לנו עונג גדול לעבור איתך את החוויה הזו ואנו נאחל אותה לכל זוג שמעונין בטקס חתונה אלטרנטיבי.
באהבה רבה, אירנה וויטלי אלכסנדרובסקי
נעמי שלום,
כבר עבר די זמן מהחתונה אבל בכל זאת רצינו להודות לך שוב.
הטקס היה כל כך מיוחד ומרגש שעד היום אנשים מתקשרים ואומרים שלא ראו דברים כאלה, שזה היה מאוד מרגש ומאוד מענין. מאוד התלהבו ממך וכמובן מהעובדה שאת אישה. אין מה לעשות.
כתבתנו המלצה על שירותיך באתר שממנו אנחנו שאבנו את המידע הרלוונטי לכל הספקים:
"...אנחנו זוג שבא ממשפחות מעורבות ולא הייתה לנו אפשרות לעשות חופה כדין. חיפשנו הרבה מאוד זמן פתרון לבעיה. לא חשבנו שיש אפשרות לעשות טקס עם רב אישה. עד שהגענו לנעמי דרך אתר אינטרנט. התקשרתי וישר הרגשתי שיש כאן משהו מאוד מיוחד ומאוד התאים לי. היא לא הציקה לי עם שאלות, למה? ואיך? ולמה אתם רוצים דרכי? כמו שעשו כל השאר. היא פשוט אמרה שצריך להיפגש, ללא התחייבות ולראות אם אנחנו מתאימים בכלל ואם יש על מה לדבר. אהבתי את הגישה הזאת ונסענו אליה לפגישת הכרות. זאת הייתה אהבה ממבט ראשון. פגשנו אישה חזקה, משכילה מאוד, חברותית מאוד, חמה ומקסימה. היא הסבירה לנו את השלבים. פגישה ראשונה כבר בתשלום - הכרות, רצונות של הזוג, ידע של נעמי, חיבור ראשוני של הטקס. פגישה שניה - טיוטת הטקס עצמו ושינויים במייל עד לתוצר הסופי. כך עם נעמי ביחד בנינו טקס מרגש, מיוחד שלא נראה כמותו. היא הכניסה את הפן היהודי לכל אורך הטקס והסבירה לנו לפני כן- מה כל דבר אומר. היא הנחתה את הטקס בכישרון רב וברהיטות. יצא מושלם. אין עוד אנשים כאלה. אהבתי את היחס האישי, הסבלנות וההבנה העמוקה מה בדיוק אנחנו צריכים."
סטסיה ודניאל

נעמי שלום,

עברו כבר מספר שבועות לאחר החתונה ועדיין אנחנו מקבלים תגובות על הטקס. למרות שאמרנו לכולם שמצפה להם טקס שונה מהרגיל אף אחד לא ציפה שיהיה כל כך יפה ומרגש. אנחנו רצינו שוב להודות לך על התנהלותו של הטקס וגם על כל ההכנות שקדמו לו , באמת יצא מקסים. הווידיאו עדיין לא מוכן , אבל צפינו עכשיו בקטעי וידאו שהחברים שלנו צילמו והתרגשנו שוב פעם מחדש.
כולם מאוד אהבו את הטקס. אמרו שהם הופתעו לראות טקס כל כך מקורי ולא שגרתי, אהבו את זה שאנחנו השתתפנו הרבה בטקס. היו שאהבו דווקא את העובדה שעורכת טקס הייתה אישה, אמרו שזה תרם לאווירה המרגשת ששררה בו. שנה טובה ומתוקה.
דימה וקטיה

עמי היי,
אין לנו מילים להודות על הכל. התהליך, ההכרות, הטכס. היה נהדר, מרגש ומרשים. יותם נהנה ,מהמתנות כמובן, אבל גם מכל הארוע . שוב תודה על הכל, זו היתה חוויה נפלאה וזכות גדולה ולהתראות בשנה הבאה...
אורית
היי נעמי,
רק רצינו להודות לך מעומק הלב על הטקס המקסים והמיוחד אנשים לא הפסיקו להתפעל ולהתרגש וכשראינו אותו אחר כך - אחרי חודשיים!!! מאוד התרגשנו. אני שולחת לך תמונה , שוב תודה מקרב לב ומקוה שנתראה, אולי בחתונה של מכרים...תודה
הילה, אביב ואריאל

נעמי היקרה
לאחר שנישאנו בקפריסין ציפינו בכיליון עיניים לטקס החילוני שנערוך בשובנו לארץ. ידענו מה אנחנו לא רוצים אבל לא ממש ידענו מה אנחנו כן רוצים. המפגשים שערכנו איתך לימדו אותנו מהוא הטקס המסורתי ופרשנויותיו השונות וכן, מהם הדברים שרצינו שיהיו אצלנו בטקס. ביחד איתך בנינו את הטקס המדהים שתמיד רצינו, שהביא לידי ביטוי את הדברים הייחודיים שמאפיינים אותנו כזוג.
הטקס היה מקסים ומרגש, קיבלנו תגובות רבות על הטקס. חברים דתיים שאמרו שזה היה הטקס הכי מרגש שהם היו בו. דודה שאמרה שהיא לא זוכרת טקסי חתונה אחרים אבל את הטקס שלנו היא יודעת שהיא בחיים לא תשכח.
רצינו להביע את תודתנו הגדולה על המסירות בכל פניה ובקשה עם היחס האישי וסבלנות האין קץ. לא חסכת במאמץ ועבודה הראויה למחמאה והרגשנו היטב את התוצאה.שוב תודה מכל הלב
איה ואסף

מכתב תודה לטקס במלאת 60 שנות נישואין לרותי ולסלי
נעמי היקרה,
היה מעניין, היה מרגש, כל כך אמיתי ומלא מלא אהבה.
אנשים לא מפסיקים להתפעל מהארוע. היה באמת נפלא.
תודה רבה על שיתוף הפעולה המוחלט ועל שלקחת חלק כה מיוחד ומשמעותי בערב זה.
ההתרגשות היתה עצומה... של כל באי המסיבה... אפילו המלצרים בכו מרב התרגשות!
תודה גדולה גדולה ממשפחת גרינפילד

נעמי שלום רב,

כזכור לך חיתנת את הילה ואביב לובראני בקיבוץ נגבה בתאריך 8/5/05. ברצוני להודות לך על הטקס הנפלא שערכת לזוג המקסים שלנו, מאד נהננו מהטקס עצמו מהעריכה וההתיחסות שלך לכל שלב בחיי הזוג. מבוגרים וצעירים הביעו בפנינו את ההתרשמות שלהם מהטקס הלא קונבציונלי שערכת. ולכן מגיעות לך כל הברכות מאיתנו ההורים, הילה, אביב וגם מאריאל קטנה.אני כמובן אמליץ לכל אחד עליך.כמו כן אני מצרפת לך 2 תמונות מזכרת מהחתונה. כל טוב ודרך צלחה
עליזה ואיציק ביבס, נס ציונה
 
​Neomi
Hope all is well with you. We had a great time at the wedding. The ceremony was beautiful. Thank you for everything!!! from me
Noa kaldes
 
Dear Neomi
Thank you again for the great ceremony. In all the mess I never got to thank you properly. It really was very special- I feel like I truly had two wedding ceremonies- each very moving and special even though they were so different from each other. i
Warmest regards,
Yuval Tal, New York

נעמי יקרה
רצינו לומר לך תודה גדולה מקרב הלב, הטקס היה מקסים ומרגש, ואנחנו מודים לך שהיית איתנו וקשובה לכל הרצונות וה'שגעונות' שלנו... הכל התנהל ממש כמו שחשבנו וכמו שרצינו ואנחנו שמחים שבחרנו בדרך זאת, שבה הרווחנו גם עוד ידע על התרבות, על המסורת, וגם (ואולי בעיקר) על עצמנו. מאחלים לך הרבה הצלחה בהמשך דרכך המיוחדת, ושתזכי לעשות עוד הרבה זוגות מאושרים ביום המיוחד הזה באהבה
לי ואורי

שלום נעמי
חזרנו אתמול לפריז וסוף סוף יש לנו זמן בין משפחה חברים וטיולים בארץ
רצינו להודות לך על הטקס המיוחד שתפרת עבורנו קיבלנו הרבה תגובות נלהבות מאורחים בחתונה כולם אמרו שזה היה טקס פשוט ואמיתי בלי בלבולי שכל והכל בזכותך אנחנו מצרפים לך כמה תמונות. תודה על היחס האישי למרות המרחק מקווים שנוכל להפגש בעוד שמחות.
אורין ואולג

אנחנו, הדס ושחר פליישמן,

החלטנו לקיים שני טקסי נישואים. הראשון היה טקס אורתודוקסי כדת משה בישראל וכדת הרבנות בישראל. הטקס היה בחיק המשפחה המצומצמת. את הטקס השני, שהתקיים עם אורחים, משפחה וחברים, החלטנו לערוך כטקס אלטרנטיבי ולא דתי. לאחר בדיקה של מספר אנשים שמבצעים טקסים שכאלו, הגענו לנעמי מעודד. נעמי הצליחה ללמד אותנו מספר דברים שקשורים במסורת ישראל ושלחה אותנו הביתה לחשוב מהי חתונה, מהי משמעות הטקס עבורנו ואילו ערכים חשובים לנו במשפחה החדשה שאנו עומדים להקים. לאחר שיחות והתייעצות ביננו לגבי מה חשוב לנו ואיך אנו רואים את הטקס, נפגשנו שוב עם נעמי וביחד בנינו את טקס הנישואים שלנו (תהליך מאד מרגש כשלעצמו). הטקס היה מדהים, אפילו לשביעות רצונן של הדודות הרחוקות שאף פעם לא מרוצות.ועל כך יעיד הוידיאו שכמות הדמעות וההתרגשות שהיו בטקס עלו על כל המצופה. אבל הכי חשוב הטקס הזה סימל לנו את מה שאנו מרגישים וחבים זה לזו.
תודה נעמי!
הדס ושחר פליישמן
עורכת את כל טקסי החיים